About me

Jmenuji si Patrik a nemám ponětí, odkud pochází mé příjmení Vlnas. Vím ale jistě, že pochází od mých milých rodičů.

Narodil jsem chvíli po revoluci v Praze, kde jsem na Žižkově vyrostl a vychodil osmileté Gymnázim Karla Sladkovského a následně Unicorn College, jednu z mála vyjímečně praktických IT škol. To mě od mladistvého zájmu o počitače a tvorbu webů nasměřovalo do světa Javy, MySQL či Linuxu zejména pricingu, které jsem díky prvnímu zaměstnání ve Vendavu poznal.

Po této téměř 2-leté zkušenosti software engineera jsem se rozhodl realizovat svou dosud největší touhu a to: vyrazit na Nový Zéland. Vystoupat na vrcholky jihozélandských Alp, poznat téměř panenskou přírodu Milfordu či projít se jako ve filmu Hobitínem či vidět v přirozeném prostředí tuleně, tučňáky či ptáka kiwi. To vše se, díky ročnímu cestování ve vlastní dodávce a trpělivému přivydělávání si na farmách, sadech a vinicích, povedlo.

„Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“
Paulo Coelho

Díky kombinaci zkušeností z Nového Zélandu a pricingu z Vendava pro mě byla jasná volba začít pracovat pro tehdy ještě startup Price f(x) v čerstvě vznikajícím globální Support teamu. Bylo mi nabídnuto založit nový tým v Austrálii, ale jak to tak ve startupech bývá: dneska je včera a co bude zítra, to nikdo netuší, tak jsem v lednu 2018 vyrazil do USA, do Chicaga.

„Hog Butcher for the World,
Tool Maker, Stacker of Wheat,
Player with Railroads and the Nation’s Freight Handler;
Stormy, husky, brawling,
City of the Big Shoulders…“
Chicago, Carl Sandbur