About me

Jmenuji si Patrik a nemám ponětí, odkud pochází mé příjmení Vlnas. Vím ale jistě, že pochází od mých milých rodičů.

Narodil jsem se v Praze, vyrostl jsem na Žižkově a vychodil řádně osmileté gymnázim a následně vystudoval Unicorn College, jednu z mála vyjímečně praktických IT škol, aby se ze mě stal pravý český softwarový inženýr.

Od mladistvého zájmu o počitače a tvorbu webů (PHP, JS, CSS, Ruby on Rails) mě to přivedlo do světa Javy, MySQL či Linuxu a zejména pak do světa pricingu, které jsem díky práci ve Vendavu poznal.

Po  2-leté zkušenosti support software engineera jsem se rozhodl realizovat svou dosud největší touhu vyrazitl jsem na Nový Zéland. Vystoupat na vrcholky jihozélandských Alp, poznat téměř panenskou přírodu Milfordu, projít se jako ve filmu Hobitínem či vidět v přirozeném prostředí tuleně, tučňáky, delfíny či ptáka kiwi. To vše se, díky ročnímu cestování ve vlastní dodávce a trpělivému přivydělávání si na farmách, sadech a vinicích, povedlo.

„Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“
Paulo Coelho

Díky kombinaci zkušeností z Nového Zélandu a pricingu z Vendava pro mě byla jasná volba začít pracovat pro tehdy startup Pricefx v nově vznikajícím Technical Support teamu. Měl jsem možnost se hodně naučit ohledně analytik, Postgresu a Debianu. Mohl jsem díky tomu vyrazit do USA a v Chicagu jsem týmu pomáhal týmu cca půl roku:

„Hog Butcher for the World,
Tool Maker, Stacker of Wheat,
Player with Railroads and the Nation’s Freight Handler;
Stormy, husky, brawling,
City of the Big Shoulders…“
Chicago, Carl Sandbur

O pár týdnů později jsem mohl podniknout cestu na druhou stranu světa do Austrálie a rozvíjet Technical Support Team v Brisbane. Náš lokální tým vesele roste a můžeme naše zkušenosti uplaťnovat i v zemi Down under:

Sledujte mé další články o životě Austrálii či fotky na Instagramu.