Předcestovní horečka

Přijde to vždy. I když jedete na perfektní all inclusive dovolenou nebo jen 100km z Prahy za babičkou, vždy vás alespoň trochu zasáhne. Cestovní horečka. Samozřejmě, každý to prožíváme jinak a někdo tvrdí, že dokonce vůbec. Ale už jen to, že řešíte kdy se vydáte na cestu, jestli vezmete vlak nebo auto, kde koho naberete a co koupit s sebou se dá nazvat cestovní horečkou. Nás doma teď zasáhla Zélandská horečka. Už dlouho s přítelkyní (Kačka – to si pamatujte, bude se to tu opakovat) mluvíme o tom, že pojedeme na Nový Zéland, sehnali jsme si roční víza, koupili letenky a najednou je to tu – za týden letíme!

Člověk by se k tomu samozřejmě mohl zkusit postavit salámisticky a snažit se sebe přesvědčit: „Vždyť si jedu užívat, jedu na dlouhou dovolenou (i když budu pracovat), jedu za svobodu, co se budu stresovat“. Ale když pak máte v ruce všechny ty papíry, plné moci, potvrzení, doporučení, karty, pojištění, výpovědi, kupní smlouvy, přejde vás to. Mám ji a vysokou.

Co je ještě peprnější, je situaci ve vztahu, kdy jeden je opravdu salámista (Kačka) a druhý možná až přecitlivělý „řešitel“ (Patrik – já). Budete se divit, ale tu horečku si přehazujeme jak horký brambor, kdejaká střevní chřipka by neměla takovou přenositelnost, jako má tahle „sviňa“. Jednou tedy šílím já, podruhé ona. Je to fajn, když apsoň ten durhý může chvíli toho druhé utěšovat, že je většina věcí pořešená a nemusí se být. Blbý ale je, když to znenadání padne na oba. Teče krev.

Podali jsme výpověď v práci, dokoupili vybavení, našetřili trochu penízku z toho mála co máme (ne, máme se dobře, žijeme přeci v Praze 😀 ), prodali jsme auto, pustili příjemný byt v Dejvicích, loučíme se s rodinami, stěhujeme byt a balíme poslední věci. Jsme na dobré cestě. Jen si udržet zdravou mysl. Tento web bude přibývat na obsahu čím víe bude mysl chorá nebo plná dojmů, tak s ena to připravte. Zatím cestě Zdar!

Rád výletuji, miluji hudbu, hraji na kytaru, vyžaduji divadlo, obdivuji umění, baví mě technologie. Vařím, piju, heterosexuálně žiju a rád beru batoh na záda. Od Unicorn College a Vendavo po Price f(x). Teď jsem v Austrálii!