Jak to začalo

Můj výlet do New Yorku byl vždy akorát v mých snech. Nutno přiznat, že takových snů mám spoustu a že New York nebo USA není vůbec v mém žebříčku na nejvyšších pozicích. Tam bych asi zařadil spíše Nový Zéland, Vietnam, Chille, Peru, Černou Horu a další země. Ale vždycky jsem se chtěl podívat do Ameriky, poznat tamní kulturu, lidi, vidět na vlastní oči to, co normální člověk vídá pouze ve filmech, slyší z vyprávění těch, kteří se za velkou louži podívali. A stejně tyto obrazy a příběhy působí velmi neosobně, odtažitě, dalece a nikdy jsem si nedokázal představit, jak USA a New York může vypadat ve skutečnosti, jaké to je zažít na vlastní kůži. To se asi prostě nedá zprostředkovaně pochopit, ale musíš se to zažít.

Moje cesta za poznáním začala vlastně mým šťastným seznámením s Hankou. Tedy, ne že bychom se neznali jako kamarádi dřív, ale kvůli a díky různým okolnostem jsme spolu začali v roce 2013 chodit a prožili spolu skvělé chvíle, za které jsem ji moc vděčný. Jednou z nich je několikadenní procházka po Bělehradě v Srbsku, kam bych se také jen tak nedostal a tou druhou letenka do New Yorku. Byl to Hančin nápad a Hančin dárek do mého života – když se začátkem léta 2013 rozhodla vzít trochu život do svých rukou a změnit některé své sny v realitu – koupila nám oběma letenky do New Yorku na 27.12.2013 a návrat 7.1.2014 se slovy: ,,Ať se stane co se stane, poletíme.“ Jsem ji vděčný za více než jen letenku, ale je možné, že právě tento její ,,první velký“ krok, vstříc cestování, neznámu, novým věcem, životní změně, i ve mně nastartoval proces přeměn snů na realitu. Patriku, budeš cestovat!

 

Tím to tedy vše začalo. Závěrem: až vám jakýkoliv váš blízký člověk koupí letenku a řekne – chci jet s tebou, chci cestovat s tebou, chci prožít dálku s tebou (přítel, kamarád, táta, máma, sestra apod. to je jedno), važte si ho, protože není na světě moc větších poklon a vložené důvěry, než právě tato.

Cesta je totiž zkouška života a život je cesta, na které je skvělé mít spolucestovatele po boku.

Rád výletuji, miluji hudbu, hraji na kytaru, vyžaduji divadlo, obdivuji umění, baví mě technologie. Vařím, piju, heterosexuálně žiju a rád beru batoh na záda. Od Unicorn College a Vendavo po Price f(x). Teď jsem v Austrálii!